sobota, 14 października 2017

"Dom pełen słońca" - Karolina Wilczyńska i wakacje w Jagodnie

Zawsze chętnie podróżuję do Jagodna, bo czas płynie tam zupełnie inaczej, a problemy magicznie się rozwiązują dzięki ludzkiej dobroci. Czy w prawdziwym życiu ludzie również są tak serdeczni? Chciałabym, żeby tak było!To trochę jak z drzewem. Potrzebny jest grunt, w którym będą korzenie. Silne, żeby drzewo mogło rosnąć. Bez nich zginie. Ale to nie wystarczy, bo każde drzewo wymaga pielęgnacji - trzeba je podcinać, podlewać, bronić przed szkodnikami, osłaniać. Tylko wtedy będzie rosnąć, wypuszczać nowe pędy, wydawać owoce. Bez opieki zdziczeje albo uschnie. Rozumiesz?

Karolina Wilczyńska ma talent do tworzenia ciepłych bohaterów, którzy dostają od życia po tyłku tylko po to, żeby móc później docenić swoje szczęście. Przez tyle tomów serii zdążyłam się już z nimi mocno zaprzyjaźnić i coraz chętniej obserwuję, co nowego u nich słychać. Dodatkowo autorka jak zwykle zachwyca  językiem i niepowtarzalnym klimatem serii Jagodno, więc lektura jest po prostu przyjemna i odprężająca.
 Spojrzał w niebo i przez moment obserwował chmury. Potem usiadł wśród zieleni i wsłuchał się w szum sosen. Ten szum zawsze go uspokajał i pozwalał zebrać myśli. Dziś potrzebował tego szczególnie.

Jak by tu Was zachęcić? Zdradzę, że ktoś prawdopodobnie jest w ciąży, mój ulubieniec - szarmancki Anglik próbuje stać się mężczyzną, Zuzanna zdradza tajemnicę młodości, młodzi szukają swojej drogi, a babcia Róża potrzebuje pomocy! Sporo się dzieje, pojawiają się nowi bohaterowie i wprowadzają kolejne miłosne zawirowania. Po raz kolejny zatem myślę o tej serii jak o serialu telewizyjnym w cukierkowej scenerii, ale z odrobiną goryczy. Mimo słodkości i sporej przewidywalności, zdarzają się też konflikty, kłótnie i tęsknoty, choć nic Was raczej szczególnie nie zaskoczy.


Bo trzeba zasłużyć na to, żeby nazywać się mężczyzną. Mieć własny rozum, własne zdanie i umieć go bronić, postawić na swoim. A niektórzy nigdy nie dorastają, takie wieczne dzieci, tylko w siebie zapatrzone, tylko sobą zainteresowane.

Z każdą kolejną książką z serii Jagodno mam coraz większy problem z pisaniem recenzji. Ta seria jest bowiem wyjątkowa i zawsze tak samo klimatyczna, a ja nie chcę pisać w kółko tego samego... Jeżeli więc kochacie wcześniejsze tomy, to Dom pełen słońca również Was zachwyci.

Za książkę i możliwość objęcia jej patronatem medialnym dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona!


  • Tytuł: Dom pełen słońca 

  • Seria: Stacja Jagodno

  • Autor: Karolina Wilczyńska

  • Wydawnictwo: Czwarta Strona

  • Rok wydania: 2017

  • Liczba stron: 314

  • Ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz